12 жовтня у Києві, у ході планового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,Голова ДСНС Микола Чечоткін доповів про завдання, які виконуються Службою щодо оперативного реагування на випадки виявлення населенням вибухонебезпечних предметів, а також планового очищення територій, забруднених боєприпасами під час минулих війн.
“Особливо відповідальні завдання, які виконує ДСНС, це - гуманітарне розмінування звільнених територій Донецької і Луганської областей та ліквідація наслідків вибухів на складах боєприпасів”, - зауважив Микола Чечоткін.
“На цей час зусиллями Служби виконано основний комплекс заходів щодо визначення ступеню забруднення вибухонебезпечними предметами усіх регіонів держави та за сприяння міжнародних організацій створено електронну базу даних. Встановлено, що майже 30 відсотків території країни забруднено небезпечними предметами внаслідок минулих війн та агресії Росії. Зокрема, понад 4 тисячі ділянок визначено як імовірно забруднені вибухонебезпечними предметами, а це - 1 млн. 146 тис. гектарів. Підтверджено наявність вибухонебезпечних предметів на загальній площі 453 тис. гектарів”, - підкреслив він.
Микола Чечоткін наголосив, що з початком Російської агресії та дій проросійських терористичних угрупувань значно збільшилося не тільки кількість забруднених вибухонебезпечними предметами територій, але і складність проведення робіт з гуманітарного розмінування.
“На території держави з’явилися мінні поля, нові види боєприпасів, міни-пастки та інші надзвичайно небезпечні вибухові пристрої. У цих умовах Службою створено відомчу систему гуманітарного розмінування, адаптовану до нових загроз, нарощено людський і технічний потенціал піротехнічних підрозділів, що дозволило протягом останніх чотирьох років очистити близько 100 тисяч гектарів територій та знищити майже 450 тис. вибухонебезпечних предметів”, - зазначив Голова ДСНС.
Окремо Микола Чечоткін доповів про роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла 9 жовтня на військовому арсеналі в Чернігівській області.
“Наразі роботи проводяться в 10 населених пунктах найближче розташованих до арсеналу: Ічня, Августівка, Лучківка, Гмирянка, Гейці, Дзюбівка, Тишківка, Хаєнки, Дружба, Воронівка. Від вибухонебезпечних предметів очищено усі автодороги до населених пунктів, 29 км. трас ліній електропередач та 7 км. газопроводів, територію 3 газорозподільних станцій, 3-х шкіл, 3-х дитячих садків, будинку для людей похилого віку, навчально-виробничий комплекс, близько 1 тис. 700 дворогосподарств. Серед населення проводиться роз’яснювальна робота щодо порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів”, - зазначив Микола Чечоткін.
У свою чергу, Віце-прем'єр міністр України Геннадій Зубко зазначив, що загалом пильній увазі піротехніків підлягає близько 30% території України.
“Щодо надзвичайної ситуації на Чернігівщині, то ми маємо План розмінування і дуже складне завдання. Передусім, ускладнення можуть спричинити кліматичні умови”, - наголосив Геннадій Зубко, - “проте ми справимося. Маємо зробити все можливе, аби українці відчували себе у безпеці на будь-якій території і у будь-якому місці".
Прес-служба ДСНС України