ГоловнаОстанні новини26 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

В Україні продовжується робота щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони у громадах

Опубліковано: 26.02.2020, 12:15

В Україні триває робота щодо розбудови системи місцевої пожежної охорони у громадах. Ці заходи спрямовані на забезпечення оперативного реагування на пожежі і стихійні лиха у найвіддаленіших куточках, і разом із місцевою владою до них долучаються і територіальні підрозділи ДСНС.

Зокрема, на Івано-Франківщині, в рамках проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах», за підтримки програми «U-LEAD з Європою», асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща та ДСНС України, в селі Хімчин Рожнівської об'єднаної територіальної громади відбулося урочисте відкриття добровільної пожежної команди. Відтепер гарантувати безпеку мешканців будуть 12 добровольців на пожежному автомобілі. На території Косівщини наразі, окрім 2 пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС, для покращення забезпечення пожежної безпеки району додатково створено 6 підрозділів місцевої пожежної охорони, зокрема, у селах Рожнів та Кобаки Рожнівської обєднаної територіальної громади, в селі Космач Космацької об’єднаної територіальної громади, селищах Кути, селах Пістинь та Яворів, а також 3 підрозділи добровільної пожежної охорони в селищі Кути та селі Прокурава Космацької ОТГ та в селі Хімчин Рожнівської ОТГ.

Крім того, у Балтському районі Одеської області також відбулося урочисте відкриття добровільної пожежної команди в с. Піщана. Функціонування пожежної команди на території Піщанської сільської ради дозволить мінімізувати час перебування вогнеборців у дорозі, що збереже життя та майно мешканців навколишніх сіл даної сільської ради. Найближчий пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС від села знаходиться у м. Балта за 25 км. На чергуванні перебуватиме 3 працівники особового складу, які зможуть оперативно виїхати за викликом. Також у користуванні пожежної команди знаходиться одна одиниця техніки.

Також фахівці ДСНС України регулярно здійснюють перевірку оперативної готовності місцевих пожежних команд та проводять навчання для вогнеборців-добровольців.

Так, днями представники Управління ДСНС України у Чернівецькій області зі своїми польськими колегами обговорили напрямки співпраці щодо організації добровільного пожежного руху в Україні. З цією метою на Буковину завітав Марек Ковальські – координатор проекту «Покращення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України», представник Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польщі. На зустрічі, яка пройшла в обласному Управлінні ДСНС, йшлося про організацію місцевих пожежно-рятувальних підрозділів у Мамаївській та Великокучурівській об’єднаних територіальних громадах. Саме там буде відібрано по 12 добровольців-вогнеборців, котрі у подальшому зможуть пройти навчання пожежній справі. Окремі з них разом із представниками місцевої влади матимуть змогу побувати у Польщі та ознайомитись з організацією добровільного пожежного руху в сусідній країні, опанувати сучасні європейські стандарти щодо організації заходів цивільного захисту в громадах.

Загалом, подібна робота проводиться у всіх регіонах для того, щоб забезпечити достатній рівень безпеки населення у найвіддаленіших куточках України.


   
Останні новини
27 Березня08:00 Адміністративні послуги ДСНС будуть надаватися з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби
27 Березня08:00 “27 березня авіасполучення буде повністю припинено, але ніхто не буде притискати конституційних прав громадян”, - Міністр внутрішніх справ
27 Березня08:00 Рятувальники продовжують здійснювати заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусної інфекції
26 Березня11:56 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах та на відкритих територіях!
26 Березня10:32 Чернівецька область: рятувальники продовжують здійснювати дезобробку населених пунктів
26 Березня10:24 Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України
24 Березня13:09 Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у власних домівках!
24 Березня09:09 В Україні спеціальні автомобілі ДСНС із гучномовцями інформують людей про необхідність дотримуватися умов карантину
23 Березня11:59 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 36 осіб та ліквідували 4 тис. 893 пожежі
22 Березня10:37 Чернівецька область: рятувальники продовжують здійснювати дезобробку населених пунктів
22 Березня09:06 Рятувальники продовжують здійснювати заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусної інфекції
21 Березня13:20 Чернівецька область: рятувальники продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальні роботи серед населення.
20 Березня12:23 Рятувальники продовжують здійснювати заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусної інфекції
20 Березня11:44 Чернівецька область: автомобілі з гучномовцями інформуватимуть буковинців про правила поведінки у період карантину
19 Березня11:56 Рятувальники ДСНС на пунктах пропуску надають допомогу громадянам України, які повертаються додому
Останні новини