ГоловнаОстанні новини28 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Упродовж тижня в Україні проходили тренування рятувальників

Опубліковано: 28.07.2021, 11:29

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об'єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, на Житомирщині вогнеборці удосконалили професійні навички з гасіння пожеж на нафтобазі. За легендою тренувань, у результаті порушення технологічного процесу стався вибух з подальшим займанням резервуару. Загоряння було без розливу нафтопродуктів площею близько 45 кв. м. Існувала загроза розповсюдження вогню на сусідні резервуари з пальним. Персонал об’єкту негайно приступив до проведення евакуації. Такий сценарій був узятий за основу проведення тренувального тактико-спеціального навчання з особовим складом чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів Житомирського гарнізону. По прибуттю вогнеборців до місця виклику з’ясувалося, що на території нафтобази вогнем охоплений один резервуар з пальним та спостерігається сильне задимлення. Після проведення розвідки стало відомо, що ємність резервуару з пальним складає 1000 куб. м. В подальшому, для ефективної ліквідації пожежі було створено 4 оперативні дільниці. Перша з яких проводила підготовку та проведення пінної атаки, друга – охолодження палаючого резервуару, а третя та четверта – охолоджували три сусідні резервуари. Близько двох годин знадобилося бійцям ДСНС для ліквідації умовної пожежі.

У свою чергу, рятувальники Львівщини провели навчання на території нафтоперекачувальної станції «Куровичі». У ході тренувань фахівці ДСНС провели оперативне вивчення об’єкту, а також відпрацювали алгоритм спільних дій щодо успішної ліквідації наслідків розгерметизації трубопроводу спільно з державною пожежною дружиною с. Куровичі та працівниками нафтоперекачувальної станції «Куровичі».  Такі дії дозволяють учасникам підвищити свої професійні навички під час гасіння умовної пожежі.

Водночас, пожежно-рятувальними підрозділами Калуського райуправління ГУ ДСНС в Івано-Франківській області проводились тактико-спеціальні навчання на об'єктах зі зберігання та переробки врожаю. Так, особовим складом 6-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Калуш, цього тижня було ліквідовано умовну пожежу в цеху з виробництва кормів комбікорму на ТзОВ "Калуський КХП". Спільно з працівниками підприємства рятувальники відпрацьовали порядок дій та взаємодії на випадок вининення надзвичайної ситуації, провели з персоналом короткий інструктаж з пожежної безпеки та використання первинних засобів пожежогасіння. Під час тренувань особливу увагу учасники приділили стану наявного зовнішнього водопостачання, здійснено випробовування на можливість забору води з пожежної водойми, а також обговорено інші питання щодо покращення протипожежного стану на підприємстві.

Крім того, 27 липня фахівці Служби порятунку Хмельниччини проінспектували будинки підвищеної поверховості на проспекті Миру, що в обласному центрі. Під час заходу перевірили справність внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, переконалися у спроможності проїзду великогабаритної пожежно-рятувальної та спеціальної техніки дворами та навколо будинків, а також місць її можливого розташування. Окрім того, спільно з управителем будинку, надзвичайники переконалися в справності систем протипожежного захисту.

Загалом, тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.

47.jpg 48.jpg

pojeza1.jpg PSX_20210726_151135.jpg


   
Останні новини
17 Вересня15:45 м. Чернівці: рятувальники області приймали вітання з нагоди Дня рятівника
17 Вересня14:44 Лауреати Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" отримали нагороди від Глави Держави
17 Вересня14:42 До Дня рятівника Президент України вручив державні нагороди
17 Вересня14:21 Чернівецька область: школярі та студенти провели День з поліцейським та рятівником
17 Вересня08:56 Привітання Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій із Днем рятівника
17 Вересня08:12 Привітання начальника Головного управління з Днем рятівника
16 Вересня17:08 м. Чернівці: рятувальники спрямовують свою роботу на запобігання пожежам у житловому секторі
16 Вересня16:59 Чернівецька область: рятувальники та поліцейські ознайомлюють дітей зі своїми професіями та вчать правильних дій у загрозливих для життя ситуаціях
16 Вересня10:21 ДСНС закликає громадян дотримуватись правил безпеки під час походу у гори
16 Вересня10:20 Рятувальники просять не ігнорувати правила пожежної безпеки у побуті!
16 Вересня09:01 В українських закладах освіти проходять інтерактивні уроки в рамках акції «День з поліцейським та рятівником»
15 Вересня19:35 м. Чернівці: визначено найсильніших пожежних-рятувальників області
15 Вересня17:54 Чернівецька область: інтерактивні уроки «День з поліцейським та рятівником» тривають
15 Вересня09:32 В українських закладах освіти проходять інтерактивні уроки в рамках акції «День з поліцейським та рятівником»
14 Вересня17:30 Чернівецька область: рятувальники та правоохоронці навчають дітей безпеки життєдіяльності
Останні новини